Řemeslná sobota

17.08.2019 od 8:30 do 17:00

Letos ožije skutečské muzeum tradičními řemesly již podeváté. Návštěvníci uvidí ševce za verpánkem nebo šicím strojem, kováře připravujícího nezbytné nástroje pro práci v lomu a také kameníky při lámání a leštění žuly, či výrobě dlažebních kostek.

Během komentovaných prohlídek bude v provozu řada exponátů, např. stabilní motory, lanovka, vozík na svážné koleji, jeřáb, třídička štěrku a buchar AJAX 3.

Děti si budou moci vyzkoušet malování sádrových odlitků zkamenělin (např. trilobita či amonita), různé způsoby šněrování a skládání bot z papíru zvané origami.

Tradičně nebude chybět ani loutkové divadlo. Se známou pohádkou Zvířátka a loupežníci přijede Divadlo U staré herečky. Představení začne v 10:30.

Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej drátovaných šperků s minerály, výrobků z modrotisku, keramiky, smaltovaných předmětů a přírodních mýdel. Občerstvení připraví pro návštěvníky Královské dobroty. Na své si určitě přijdou milovníci zmrzliny, kteří se mohou těšit na domácí špachtlovanou.

Vstupenka platí do celého muzea, kde lze navštívit i sezónní výstavy Sbírkový pel-mel aneb 730 let města a Architektura ve službách první republiky.

Všechny vstupenky budou zařazeny do slosování. Výherce získá dárkový poukaz v hodnotě 1 500 Kč od firmy Botas a. s.

Vstupné: 50 Kč dospělí, 25 Kč děti do 15 let, zdarma děti do 6 let

Více informací na http://muzeum.skutec.cz